Tacki i pojemniki do pakowania w zmodyfikowanej atmosferze M.A.P. i próżni (skin)

Pojemniki z  PP, PET, PET/PE, CPET, APET oraz ALU

Bezbarwne i kolorowe.
Wszystkie formaty standardowe.
Pojemniki dzielone, wielopaki, kubki oraz formaty nietypowe.

Flat Skin

tacki Ferch

wielopaki

pojemniki aluminiowe
pojemnik dzielony
duo
skirt all
Oferujemy też naszym klientom indywidualne opakowania wykonane w technologii termoformowania z materiału RPET:
Premac samodzielnie projektuje i zleca wykonanie dowolnych i indywidualnych opakowań wykonanych z materiału RPET (100% recykling). Mamy kilka zrealizowanych projektów tacek SKIN, MAP oraz innych np. wyprasek pod świeżą rybę.

Ekologiczne tacki kartonowe do pakowania w zmodyfikowanej atmosferze

Tacki kartonowe marki JOSPAK mają wewnętrzną laminację  barierową folią zgrzewalną z typowymi foliami PET/PE.

Folia ta ma grubości tylko 100 mikronów, co zmniejsza ilość użytego plastiku w odniesieniu do porównywalnej wielkości tacki wykonanej w tradycyjnej technologii z PET/PE czy PP nawet do 85%.
Konstrukcja tacki wykonana jest z litej tektury lub kartonu typu „mikrofala”, który może być na zewnętrznej stronie zadrukowany 5 kolorami i dodatkowo zabezpieczony lakierem.
Folia po wykorzystaniu opakowania może zostać oddzielona od kartonu i w ten sposób obie części tacki w warunkach domowych mogą być poddane segregacji na papier i plastik.

Podobna idea przyświecała twórcom systemu FlatSkin® – systemu pakowania próżniowego typu skin. 
I w tym wypadku mamy opakowanie dwuwarstwowe, składające się z kartonu i barierowej folii typu skin do obkurczenia jej na produkcie. Korzyści są te same co w wypadku powyższych tacek, różnica polega na kształcie kartonika (jest to płaska podkładka) i charakterystyce folii górnej. Więcej na ten temat można przeczytać >>>> tutaj 

Biodegradowalne tacki z pulpy trzciny cukrowej

Innym rozwiązaniem zwiększającym eko-przyjazność opakowań M.A.P. jest zastosowanie tacki z pulpy trzciny cukrowej. Tacki z pulpy wprost nadają się do pakowania produktów żywych jak owoce, warzywa czy grzyby, ponieważ materiał tacki jest w pełni oddychający.
Tackę możemy również zamknąć na maszynie traysealer używając odpowiedniej folii i wówczas zapewnimy bezpieczeństwo pakowanego produktu. Tacki mogą być laminowane cienką folią PE lub PLA, co zapewni odpowiednią barierowość dla gazów – konieczny warunek, aby opakowanie spełniało funkcję M.A.P.
Udział plastiku w takim opakowaniu jest wtedy bardzo mały, bo grubość folii do laminacji to ok. 50 mikronów (standardowe tacki z PP czy PET są wykonywane z folii o grubości np. 600 mikronów).
Możliwe jest również zadbanie w procesie laminowania o to, aby po wykorzystaniu opakowania dało się odseparować fo­lię od tacki i w ten sposób, na poziomie gospodarstwa domowego, poddać je segregacji na plastik i odpad bio, całkowicie kompostowalny.

Jest to rozwiązanie, które pozwala nie rezygnować ani z dobrodziejstw zaawansowanej technologii w pakowaniu M.A.P. (przedłużonej świeżości i bezpiecznego opakowania) ani z atrakcyjnej wizualności, a jednocześnie jest wybitnie ekologicznym sposobem zapakowania wszelkich produktów spożywczych.

Oferowane przez PREMAC opakowania z pulpy trzcinowej są:
► wykonane z naturalnego w 100% włókna celulozy, bez żadnych dodatków chemicznych, w 100% biodegradowalnej i przyja­znej dla środowiska
► nietoksyczne, w 100% bezpieczene w kontakcie z żywnością
► można ich używać w kuchence mikrofalowej, piekarniku i lodówce
► są biodegradowalne i kompostowalne, gdyż są de facto bioodpadem.
w ciągu dwóch miesięcy w całości rozkładają się do CO² oraz H²O
► certyfikowane, zgodny z normą EN13432
► nadające się do recyklingu, mogą być ponownie wykorzystane do produk­cji papieru, przez co zmniejszają zapotrzebowanie na materiały na bazie ropy naftowej
► wodoodporne i odporne na gorący olej o temperaturze 120° C oraz odporne na wodę w temp. 100°C
wykonane w wysokiej jakości
 
Rozważając zastosowanie tacki z pulpy na traysealerze (czy też innej maszynie pakującej, typu owijarka w folię rozciągliwą lub flow pack) pomyślmy o tym, że:
surowiec do produkcji pozyskiwany jest z rośliny (trzcina cukrowa), która bardzo szybko rośnie, jest odporna na suszę i choroby oraz absorbuje dużo CO² emitując przy tym sporo tlenu do atmosfery. W obecnej dobie katastrofalnych zmian klima­tycznych takie cechy są nie do przecenienia
pulpa jest produktem ubocznym produkcji cukru, co też jest nie bez znaczenia. Nie niszczymy lasów, co ma miejsce przy produkcji opakowań kartonowych, czy nawet z pulpy papierowej, która jak wiemy nie jest wodoodporna i powstaje z papieru.
opakowania są w 100% kompostowalne, spełniają normę EN 13432 i można je recyklingować w kanale recyclingu pa­pieru. To bardzo wartościowa cecha, ponieważ wpłynie na zmniejszenie ilości wycinanych drzew.
 
Więcej o materiałach opakowaniowych w ofercie naszej firmy przeczytacie państwo pod poniższymi linkami:

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z NASZYMI SPECJALISTAMI!

MASZYNY 

tel.: 601 321 163       537 721 960       601 150 997

OPAKOWANIA

tel.: 662 787 120    531 463 489      531 980 829

SERWIS  

tel.: 531 464 264       531 463 475

     tel.: 22 742 01 40 (całodobowo)