Folie rozciągliwe do przemysłowego owijania tacek

Folie rozciągliwe (stretch) PVC do pakowania na automatach owijających tacki styropianowe.

Grubości właściwe dla standardowych zastosowań automatycznych, czyli od 9-10 my do 24 my.
Transparentne lub z nadrukiem.

Folia rozciągliwa jest materiałem bardzo trudnym do nadruku – oczywiście ze względu na to, że w procesie owijania tacki podlega dużym odkształceniom – rozciągnięciu wzdłuż lub wzdłuż i wszerz. Do tego dochodzi problem z właściwym centrowaniem – czyli takim prowadzeniem folii, aby wzór nie przesuwał się i każda tacka wyglądała tak samo. Poza tym niektórzy producenci wymagają nadrukowania kodu kreskowego, którego deformacja utrudniałaby pracę czytnikom kodu.
Wszystkim tych wymaganiom Gruppo Fabbri jest w stanie sprostać i ma bardzo wiele aplikacji w wielu krajach oraz we wszystkich branżach produkcji. Dzięki doświadczonym projektantom graficznym z Gruppo Fabbri, świetnie obeznanymi z technicznymi aspektami automatów do owijania tacek, możliwe jest przełożenie na język designu praktycznie każdego pomysłu marketingowego klienta. A technologia Flexo z możliwością druku 10-kolorowego daje gwarancję najwyższej jakości nadruku, z wiernym odzwierciedleniem szczegółów, tekstu oraz gładkimi przejściami tonalnymi. To pozwala wykonywać nawet nadruki fotografii – i w tym zakresie Gruppo Fabbri nie ma konkurencji.

Obok kilka przykładów wykonanych projektów – z pokazaniem wzoru oraz jego zastosowania na zapakowanej tacce.

W ofercie mamy również folie rozciągliwe z polietylenu (PE). Folie te są w 100% recyklingowalne oraz są bezpieczne dla środowiska, ponieważ nie zawierają w składzie chloru. Folie bardzo dobrze działają na maszynach Waldyssa i innych tego typu. Z powodów środowiskowych są one dobrą alternatywą dla obecnie używanych folii PVC, szczególnie do pakowania świeżego mięsa i dalszego przechowywania go w warunkach chłodniczych. Folia PE, z uwagi na dość niską (w porównaniu do folii PVC) przepuszczalność dla pary wodnej i gazów słabo nadaje się do pakowania produktów „żywych” jak grzyby, czy warzywa i dlatego nie zaleca się jej do takich zastosowań.

folia rozciągliwa z nadrukiem
folia rozciągliwa z nadrukiem
folia rozciągliwa z nadrukiem

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z NASZYMI SPECJALISTAMI!

MASZYNY 

tel.: 601 321 163       537 721 960       601 150 997

OPAKOWANIA

tel.: 662 787 120    531 463 489      531 980 829

SERWIS  

tel.: 531 464 264       531 463 475

     tel.: 22 742 01 40 (całodobowo)