Maszyny Elixa nowej generacji:
jeszcze szybsze, bezpieczniejsze, nowocześniejsze

elixy-typoszereg
Logo_FabbriGroup

Bezpieczeństwo

Każdy element maszyn ELIXA został zaprojektowany z zachowaniem najbardziej rygorystycznych wymagań w zakresie bezpieczeństwa. Wyoblone kształty maszyn, bez ostrych krawędzi czy wystających elementów służą nie tylko nowoczesnej estetyce, lecz zapobiegają urazom przy ich obsłudze.

Szybkość

Maszyny Elixa pracują – w zależności od modelu – z wydajnością od 14 do 35 tacek na  minutę.

Technologia super-stretch

Dzięki technologii Elixa® maszyny te używają jednej szerokości folii: 280 mm, niezależnie od wielkości tacki (na modelu 30L tylko 330 mm). Oznacza to znaczącą oszczędność w zużyciu folii (co najmniej 20% w stosunku do tradycyjnych owijarek) i przyspiesza pracę (nie ma strat folii i czasu na zmianę rolki folii na inną szerokość)

plug & pack

Elixy zasilane są prądem o napięciu 230 V i nie potrzebują sprężonego powietrza.

Oszczędność energii

Dzięki nowemu, zaawansowanemu oprogramowaniu Elixy optymalnie zarządzają cyklami zapłonu w trybie on/off, zmniejszając tym samym zużycie energii elektrycznej, co daje w efekcie oszczędność ok 50% w stosunku do poprzedniej generacji tych maszyn

Automatyczne rozpoznawanie tacek

Elixy nie wymagają działania ze strony obsługi przy zmianie rozmiaru tacki. To czyni je szczególnie przydatnymi w mniejszych placówkach handlowych lub dla tych, którzy postanowili przejść z etapu ręcznego zawijania tacek w folię na poziom pracy zmechanizowanej.

Kompaktowa konstrukcja

Dzięki załadunkowi od frontu maszyny i niewielkiej zajmowanej powierzchni (tzw. footprint) ok. 1-1,3 m2 (zależnie od modelu) Elixy zmieszczą się nawet w niewielkich pomieszczeniach

Prostota

Łatwość i intuicyjność obsługi tych maszyn sprawia, że przyuczenie do ich obsługi jest szybkie i bezproblemowe, co redukuje kłopoty w wypadku fluktuacji personelu. Zmiana rolki to operacja trwająca niespełna minutę i zabezpieczona przed możliwością popełnienia błędu przez obsługę.

Kompatybilność

Elixy są łatwo integrowalne z większością znanych na rynku wago-etykieciarek, przy czym ani kubatura ani footprint maszyny praktycznie nie ulegają zmianie.

Uniwersalność

Automac 75più i 95 più zasilane są prądem o napięciu 400 V i nie potrzebują sprężonego powietrza. Łatwe w załączeniu, ciche w pracy.

Profesjonalna jakość opakowania

Synergia pomiędzy technologią zastosowaną przy konstruowaniu maszyn a technologią produkcji folii przez tego samego producenta pozwala uzyskać maximum jakości i perfekcyjnej optyki opakowania przy minimum inwestycji.
Elixy pracują i na folii transparentnej super-stretch i na folii z nadrukiem ciągłym (tapetowym), która jest zgrzewana na dolnych bokach tacki przez wysokowydajny pas zgrzewczy.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z NASZYMI SPECJALISTAMI!

MASZYNY 

tel.: 601 321 163       537 721 960       601 150 997

OPAKOWANIA

tel.: 662 787 120    531 463 489      531 980 829

SERWIS  

tel.: 531 464 264       531 463 475

     tel.: 22 742 01 40 (całodobowo)