Zastosowanie maszyn SEALPAC w pakowaniu wędlin i wyrobów mięsnych

 

bestfreshPakowanie plastrowanych wędlin i innych wyrobów mięsnych w zmodyfikowaną atmosferę to obecnie standard. Sprostanie jednak wszystkim wymogom – przedłużenia świeżości, apetycznego wyglądu, dostosowania technik pakowania pod kątem potrzeb poszczególnych grup docelowych odbiorców, optymalizacji kosztów pakowania i zużycia materiałów przez producenta, wygody logistycznej i preferencji handlu, wygody konsumenta, itd – to długa lista, której tylko tak renomowani producenci jak SEALPAC, od dziesiątków lat rozwijający swą technologię w oparciu o realne potrzeby wszystkich grup odbiorców – są w stanie sprostać.

Wszystkie te technologie rozwijane są w ścisłej współpracy z wiodącymi producentami folii i pojemników – w końcu M.A.P. to efekt współdziałania maszyny, materiałów opakowaniowych i gazów ochronnych, właściwie dobranych do produktu i założonego celu pakowania.

W zakresie pakowania wędlin i wyrobów mięsnych SEALPAC ma do zaoferowania bardzo wiele koncepcji i technologii – stosowanych tak na traysealerach  ikona-traysealer jak i maszynach rolowych ikona-rolowa.

Pakowanie w zmodyfikowanej atmosferze M.A.P.:

wędliny pakowane na maszynach Sealpac

sealcup Pakowanie porcji plastrowanych wędlin – w tym również mini-porcje dla gospodarstw 1-osobowych lub niewielkie porcje drogich gatunków wędlin

 Standardowy, najpowszechniejszy typ opakowania plastrowanej wędliny, w wersji termoformowanej lub na zamkniętej folią tacce, z ułatwieniem otwierania i możliwością ponownego zamykania

 Opakowanie w formacie przeznaczonym dla większych odbiorców – hurtowni, hoteli i gastronomii, np. w wymiarach gastro i 1/2-gastro

sealcup

Wielopaki (najczęściej cztero-paki) na małe porcje konsumenckie np. kilku rodzajów sałatek mięsno-warzywnych, czy mięsa w różnych wersjach smakowych. Za tym pozornie prostym opakowaniem kryje się zaawansowana technologia: pojemnik jest podzielony na kilka komór, które to komory już w trakcie produkcji pojemnika zostały poddane wstępnej perforacji. Górna folia jest zgrzana z każdą komorą osobno i wycięta cięciem wewnętrznym (insideCut) na kształt każdego pojemnika osobno. Dzięki temu łatwo oderwać pojedynczy pojemniczek od wielopaka nie niszcząc szczelności pozostałych.

 Pakowanie wyrobów mięsnych zawierających galaretę, typu salceson, czyli produktów wymagających specjalnego sposobu zadania do pojemnika, mocniejszych pojemników i odpowiednio skonfigurowanego procesu próżnia/gaz, aby nie zniszczyć konsystencji produktu

bestfresh sealpac

 SealCup® – to idealna forma zapakowania w MAP produktów pastowatych (typu pasztety do rozsmarowania). Połączenie hermetycznego opakowania z możliwością ponownego zamykania (dzięki przykrywce) to idealny sposób zapakowania tego typu produktów.

 Bestfresh – opakowania o nietypowych kształtach – dla najbardziej wymagających. Dzięki swojemu wysmakowanemu designowi opakowania te wyróżniają się na tle innych na półce, łącząc w sobie wszelkie cechy MAP-u z najwyższą estetyką formy i nadruku.

W przeciwieństwie do opakowań MAP, gdzie powietrze jest zastąpione kontrolowaną, ochronną atmosferą, opakowanie próżniowe (w wersji skin, termokurczu lub dwu miękkich folii – flex-flex) opiera się na całkowitym braku powietrza w opakowaniu oraz wysoko-barierowej folii:

Pakowanie w próżni:

pakowanie wedlin na maszynach Sealpac

Trayskin® – opakowanie skin, szczelnie mocujące wędlinę w tacce wysoko-przezroczystą barierową folia dającą efekt „drugiej skóry”. Otwieranie takiego opakowania jest ułatwione poprzez specjalną geometrię zgrzewu

ThermoSkin® – opakowanie skin uzyskiwane na maszynach rolowych.

ShrinkStyle – opakowanie próżniowe wykorzystujące próżnię i w pełni zautomatyzowany proces termokurczu

Opakowania termoformowane z dwu folii miękkich – dla zapewnienia najlepszej estetyki tych opakowań SEALPAC oferuje tu kilka wariantów: od standardowego (prostokątnego), poprzez folię uformowaną w sposób dopasowujący się do ukośnej krawędzi produktu – przez co unika się marszczeń na krawędziach produktu, aż do wycinania owalnego, dopasowujacego kształt opakowania do kształtu produktu.

Z kolei opakowanie składane typu „portfel” nawiązuje stylem do opakowań, w jakie zawija się wędlinę krojoną na miejscu w sklepie. Wiedząc, że to „oczy kupują” nie można nie doceniać tych pozornie drobnych szczegółów, ale często decydujących o wyborze przez konsumenta tego a nie innego produktu.

pakowanie wędlin - Sealpac

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z NASZYMI SPECJALISTAMI!

MASZYNY 

tel.: 601 321 163       537 721 960       601 150 997

OPAKOWANIA

tel.: 662 787 120    531 463 489      531 980 829

SERWIS  

tel.: 531 464 264       531 463 475

     tel.: 22 742 01 40 (całodobowo)