Zastosowanie technologii SEALPAC w pakowaniu świeżego mięsa

W dzisiejszych czasach producent maszyn pakujących musi zmierzyć się tak z wymogami przemysłu jak i placówek handlowych. O ile dla producenta żywności kluczowa jest wydajność produkcji i jej higiena oraz niezawodność maszyn (bo nieterminowe dostawy to ryzyko nie tylko kar umownych, ale i utraty najlepszych klientów, czyli sieci handlowych), o tyle handel oczekuje opakowania atrakcyjnego wizualnie, z apetycznie zaprezentowanym produktem (bo to zachęca do konsumenta do kupna), z odpowiednio długim okresem przydatności do spożycia oraz wygodnego logistycznie. A konsument oczekuje też ułatwień w użytkowaniu opakowania (np wygodnego otwierania).

easy peel

A dodatkowo należy jeszcze uwzględnić różnorodność produktów spożywczych pakowanych w ochronną atmosferę lub próżnię, szybko zmieniający się rynek oraz konieczność elastycznego dopasowania maszyn i technik pakowania do zmieniających się preferencji handlu i konsumentów.

W zakresie pakowania świeżego mięsa SEALPAC ma do zaoferowania następujące sposoby i rodzaje opakowań na traysealery ikona-traysealer i na maszyny rolowe  ikona-rolowa

M.A.P. – pakowanie w zmodyfikowanej atmosferze

Świeże mięso stawia chyba najwięcej wymagań, bo trzeba pogodzić przedłużenie świeżości z apetycznym, naturalnym wglądem i kolorem, wygodnym otwieraniem opakowania, formą opakowania optymalną dla transportu i ekspozycji na ladzie – a wypadku wołowiny zapewnić w zoptymalizowanym czasowo i kosztowo procesie pakowania również zapewnienie warunków do dojrzewania i kruszenia mięsa.
Dlatego właśnie to świeże mięso jest tym produktem, któremu konstruktorzy i technolodzy SEALPAC’a poświęcili najwięcej uwagi, aby wypracować metody pozwalające sprostać wymaganiom stawianym przez i przez przemysł, i handel i przez konsumenta.

mięso w MAP

arrow Opakowanie dzielone – to propozycja pakowania w MAP świeżego mięsa np. w kilku smakach (różnie przyprawionych) lub razem z innymi składnikami (np. warzywami lub sosami), każdego w osobnej komorze, ale w obrębie jednej tacki/pojemnika. Każda komora jest szczelna, bo folia jest albo zgrzana na całej powierzchni pojemnika albo na krawędziach każdej komory osobno.

arrow Opakowanie dla osobnych porcji mięsa – np. mielonego, to odpowiedź na potrzebę pakowania pod kątem gospodarstw jednosobowych. Są to małe pojemniczki połączone górną folią, która jest perforowana na łączeniu. W ten sposób można oderwać pojedynczą porcję, nie naruszając szczelności pozostałych porcji.

arrow Formaty detalicznych opakowań M.A.P. już od jakiegoś czasu uległy standardyzacji. W wypadku opakowań uzyskiwanych na tray sealerach i termoformierkach SEALPAC – standardowe opakowanie MAP to również synonim apetycznego wyglądu mięsa oraz jego przedłużonej świeżości dzięki optymalizacji procesu próżnia/gaz i szczelności zgrzewu. Plus ułatwienie w otwieraniu dające konsumentowi komfort użytkowania opakowania.

arrow Opakowanie typu Mirrabella® – to opracowany wspólnie z firmą Cryovac system zamykania pojemników specjalną dwuwarstwową folią, która – odmiennie niż zwykłe folie – pozwala na stykanie się mięsa z folią bez jego nieestetycznego przebarwienia się w miejscu styku. Korzystnym efektem tej metody jest możliwość zastosowania niższych tacek, co daje tak oszczędność na kosztach opakowań, jak i lepsze wykorzystanie miejsca na regale w sklepie.

Pakowanie w próżni, skin lub termokurczu – dojrzewanie i hermetyczne pakowanie dla detalu w jednym procesie

Podstawowym warunkiem tego, aby czerwone mięso stało się delikatne i zachowało naturalny aromat jest odpowiednio długi proces dojrzewania (maturacji), który odbywa się w warunkach próżni i odpowiednio niskiej temperatury. To oznacza, że mięso po rozbiorze pakowane jest w worki próżniowe, w któych dojrzewa i dopiero po określonym czasie (kilku, klikunastu dni) przepakowywane jest do opakowań detalicznych.
SEALPAC ma tu do zaoferowania co najmniej 5 technologii łączących proces maturacji z pakowaniem dla detalu, dając korzyśc tak w postaci zmniejszonych kosztów pracy i pakowania, jak i wykorzystanie czasu przechowywania w sklepie do dalszego dojrzewania mięsa.
Proces maturacji wymaga odpowiedniej folii i hermetyczności opakowania, z kolei opakowanie detaliczne ma za zadanie apetycznie zaprezentować mięso (m.in. nie dopuścić do zmiany barwy mięsa stykającego się z folią), być szczelne, ładne, wygodne tak dla sklepu (czyli optymalne logistycznie) jak i dla klienta (np.łatwo się otwierać)

mięso w MAP na maszynach Sealpac

TraySkin® – mięso jest zapakowane na traysealerze w wysoko-przezroczystą folię barierową, która ściśle do niego przylega dając efekt „drugiej skóry”. Dzięki temu nie powstaje wyciek z produktu (osocza, marynaty) i tacka może byc również wyeksponowana na ladzie w pionie lub zawieszona.

ThermoSkin – metoda skin stosowana w maszynach rolowych.

TenderPack® – opatentowany przez SEALPAC’a system maturacji i pakowania z pochłanianiem wycieku osocza poprzez kapsułę AktivStick.

Flex-Flex Vakuum – pakowanie próżniowe w dwie miękkie folie. Technologia stosowana do bardzo wielu produktów, a szczególnie zalecana dla tych produktów, które mają w opakowaniu być pasteryzowane.

ShrinkStyle® – maturacja w ramach w pełni zautomatyzowanego procesu pakowania przy użyciu folii termokurczliwej. Technologia zalecana i dla opakowań detalicznych jak i dla odbiorców dużych porcji (hurt, gastronomia, sklepy z własnym konfekcjonowaniem).

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z NASZYMI SPECJALISTAMI!

MASZYNY 

tel.: 601 321 163       537 721 960       601 150 997

OPAKOWANIA

tel.: 662 787 120    531 463 489      531 980 829

SERWIS  

tel.: 531 464 264       531 463 475

     tel.: 22 742 01 40 (całodobowo)