Pakowanie owoców na maszynach SEALPAC

Przedłużona świeżość dzięki technologii E-MAP – precyzyjna regulacja zawartości tlenu w pakowaniu na maszynach SEALPAC

pakowanie owoców na maszynach SealpacW przypadku pakowania owoców i warzyw decydujący rolę odgrywa poziom tlenu. W ramach trwających procesów metabolicznych tlen jest przekształcany w dwutlenek węgla. Aby zapobiec wyschnięciu lub zepsuciu się produktu, należy odpowiednio uregulować proces oddychania.

Innowacyjne rozwiązania, jak np. e-MAP pozwalają przedłużyć okres przydatności do spożycia i świeżość owoców i warzyw. E-MAP to zaawansowany system wymiany gazowej, powodujący utrzymanie ilości tlenu w granicach 2-6% – czyli na poziomie optymalnym dla owoców i warzyw. Szybkość przenikania tlenu w „inteligentnych” foliach jest dostosowana do parametrów związanych z oddychaniem konkretnych produktów, a to gwarantuje zachowanie optymalnej atmosfery wewnątrz opakowania na dłużej. W rezultacie produkty zachowują swój doskonały smak, przyjemny zapach i apetyczny, świeży wygląd na dłużej.

pakowanie owoców na maszynach Sealpacpakowanie owoców na maszynach Sealpac

Folie perforowane – maksimum świeżości, najlepsza ochrona produktu plus zalety logistyczne: folie oddychające (perforowane przed produkcją lub w trakcie produkcji) pozwalają znacząca oszczędzić koszty w porównaniu do rozwiązań tradycyjnych w postaci sztywnych pokrywek. Opakowania z folią perforowaną zapewniają jak najbardziej korzystny mikroklimat wewnątrz opakowania i pozwalają składować przemysłowo nawet najbardziej delikatne produkty. Więcej o foliach inteligentnych >> 

Opakowania z folią stretch – naciągnięta dokładnie na tacce, a przy tym przepuszczalna: oddychające folie stretch zabezpieczają zawartość pojemnika i regulują poziom tlenu w celu ochrony szczególnie delikatnych produktów, takich jak np. grzyby, przed pogorszeniem jakości w wyniku odbarwienia lub psucia się żywności

Tacki wieloprzegrodowe – dokładne oddzielenie składników chroni ich aromat: dzięki wykorzystaniu technologii SEALPAC InsideCut folię, specjalnie zaprojektowaną dla danego produktu, przygrzewa się do poszczególnych przegród w całości lub jako odrębne części dla każdej przegrody. W ten sposób poszczególne składniki nie zabarwiają się nawzajem.

Puzzleplate® – koncepcja opakowania dla tworzenia własnych zestawów: opakowania Puzzleplate, oddzielnie pozgrzewane i oferujące możliwość niezliczonych kombinacji, to przede wszystkim efektywna produkcja, ułatwione przechowywanie i wszechstronność zastosowania – doskonale sprawdzają się w przypadku żywności gotowej typu convenience, cateringu przemysłowego i gotowych do spożycia przekąsek.

SkirtAll® – domowy wygląd opakowania, przemysłowa efektywność procesu pakowania: czerwona porzeczka czy pomidorki koktajlowe wyglądają jak świeżo zebrane i zapakowane metodami domowymi. Produkt przykuwa uwagę konsumentów dzięki możliwości stworzenia niezliczonych wariantów wizualnych opakowań i wyróżnieniu na tle innych produktów na półkach sklepowych.

Opakowania z folii miękkiej flex/flex – efektywne i funkcjonalne opakowania z miękkiej folii do pakowania próżniowego doskonale nadają się do pasteryzacji. Chronią produkty, takie jak kukurydza, ziemniaki czy buraki, i zapewniają maksymalne wydłużenie okresu przydatności do spożycia.

pakowanie owoców na maszynach Sealpac

pakowanie owoców na maszynach Sealpac

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z NASZYMI SPECJALISTAMI!

MASZYNY 

tel.: 601 321 163       537 721 960       601 150 997

OPAKOWANIA

tel.: 662 787 120    531 463 489      531 980 829

SERWIS  

tel.: 531 464 264       531 463 475

     tel.: 22 742 01 40 (całodobowo)