Przemysłowa produkcja mięsa mielonego i farszu - linie zautomatyzowane

Oferowany przez nas system zautomatyzowanej produkcji mięsa mielonego / farszu składa się maszyn sprawdzonych w wielu instalacjach w Polsce i w Europie, pochodzących od renomowanych producentów: ScanSteeel, Rex Technologies, Carsøe, Teltek, AutoLabel, Sealpac, PacInspect, CPS oraz inne peryferyjne.

Projektujemy linie pod potrzeby zakładu, integrujemy z istniejącymi urządzeniami, instalujemy i wspieramy poprzez nadzór produkcyjny w początkowej fazie produkcji – aby dostosować działanie linii do konkretnych, lokalnych specyficznych wymagań.

1.etap

scansteel-wilk2

scansteel-wilkWilki przemysłowe ScanSteel typu WOLFMAN

Wysokowydajne wilki dla najbardziej wymagających zastosowań przemysłowych. Stosowane do świeżego mięsa i do zmrożonych bloków.

Średnice sita: 400, 550 mm. Wydajność: w zależności od modelu od 7.000 do 40.000 kg/godz.

Przeładowanie masy mięsnej do mieszałki po zakończeniu procesu mielenia odbywać się może albo combrami albo zautomatyzowanymi systemami załadunku / rozładunku.

2

Mieszałki ScanSteel

– o różnych pojemnościach w zakresie od 250 do 7500 litrów, z mieszadłami zachodzącymi na siebie lub oddzielnymi. W zależności od potrzeb aplikacji zapewniają najwyższy stopień wymieszania produktu, co ułatwia kontrolę procesu i pozwala zmniejszać zużycie dodatków funkcjonalnych.

scansteel-mieszałkaMieszałki SCANSTEEL mogą pracować z podwójnym płaszczem w celu ogrzewania/chłodzenia mieszanego produktu. Oferowane są w wersjach z pokrywą oraz próżnią. Można w nich zastosować bezpośredni wtrysk pary oraz N2 lub CO2. Mogą być zamontowane na ramie z sensorami wagowymi a sterowane są poprzez panel operatora umieszczony na ramieniu.

Wyładunek z mieszałki i załadunek do nadziewarki odbywać się może w sposób całkowicie zautomatyzowany, również z wykorzystaniem zbiorników buforowych.

3

Nadziewarki z porcjowaniem REX Technologies

Modułowa budowa zestawu REX pozwala ją dopasować do indywidualnych potrzeb klienta.

rexLinia MC 3-1 ub 3-3 z porcjomatem RHP 240 to wysokowydajny i bardzo precyzyjny system przemysłowej produkcji mięsa mielonego. Zastąpienie ślimaka w wilku układem nadziewania skraca czas przetwarzania mięsa, co chroni jego strukturę (masa mięsna nie nagrzewa się, nie zgniata) i daje równomierne rozdrobnienie.

Głowica wilkująca może być dodatkowo wyposażona w separatory ściegien i chrzęści. Porcjomat RHP 240 nie tylko prosta obsługa, zróżnicowane rozmiary papieru, higieniczna konstrukcja i perfekcyjna synchronizacja z wszelkimi urządzeniami składowymi linii, ale przede wszystkim ogromna dokładność : +/- 1% przy jednocześnie wysokiej wydajności: do 120 porcji na minutę.

4

Wagi kontrolne TELTEK

Precyzyjne i szybkie kontrolery wagowe (checkweigher) do integracji w linię produkcyjną. Systemy sortowania wagowego; wagi dynamiczne. Więcej o tych urządzeniach w zakładce Kontrolery wagowe Teltek

5

Podajnik tacek CARSØE

Systemy zautomatyzowanej dystrybucji tacek z dowolnego materiału (EPS, PP, PET, ALU) i transportu do maszyny pakującej. Więcej o dyspenserach tacek CARSØE w zakładce o Podajnikach tacek Carsøe

6.etap_

Maszyna pakująca – zgrzewarka do pojemników / traysealer SEALPAC

Po etapie kontroli wagowej tacki z produktem przekazywane są do maszyny pakującej.  Więcej o traysealerach SEALPAC  znajdziecie Państwo w zakładce Traysealery SEALPAC.

Możliwe są również systemy automatycznego dozowania farszu / mięsa garmażeryjnego do maszyny rolowej.

7.etap_

Kontrola opakowania – wagi, bezpieczeństwa zawartości  oraz jakości zgrzewu

Za zadanie skontrolowania wagi opakowania odpowiadają kontrolery TELTEK i detektor metalu.

Zadanie skontrolowania jakości zgrzewu, cięcia folii i jakości pojemnika przejmuje urządzenie PacInspect.

8.etap_

T43Etykietowanie AutoLabel

Ten etap obsługiwany jest przez szwedzkie drukarko-etykieciarki AutoLabel, pracujące tak w trybie nadmuchu (Blow D43), jak i poprzez stempel dociskowy (Tamp T43).

Urządzenia te automatycznie wykrywają początek etykiety.

Mają prosty system centrowania etykiety.

Obsługuje się je poprzez panel dotykowy Touchscreen.

b43Sterowanie oparte jest na komputerze przemysłowym, co pozwala zarządzać przez etykieciarkę całymi liniami ważąco-etykietującymi.

Mają wbudowany kreator i edytor etykiet, co znacząco usprawnia proces tworzenia nowej lub zmiany istniejącej etykiety.

9.etap_

Automatyczne wkładanie opakowań do kartonów

Zadanie to obsługiwane jest przez systemy firmy Case Packaging System.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z NASZYMI SPECJALISTAMI!

Jesteśmy zawsze do waszej dyspozycji

Napiszcie do nas:

premac@premac.pl

MASZYNY 

tel.: 601 321 163       537 721 960       601 150 997

OPAKOWANIA

tel.: 662 787 120    531 463 489      531 980 829

SERWIS  

tel.: 531 464 264       531 463 475

     tel.: 22 742 01 40 (całodobowo)