Zastosowanie maszyn i technologii pakowania firmy SEALPAC w przemyśle drobiarskim

chickendomRosnąca świadomość zdrowotna dzisiejszych społeczeństw przesuwa preferencje dietetyczne konsumentów w kierunku drobiu i jego przetworów. A oferta przemysłu przetwórczego i handlu musi za tymi potrzebami nadążyć, dostarczając konsumentowi drób świeży w całości i tuszkach oraz różnorodność produktów drobiowych z rodzaju żywności wygodnej (convenience food), do dalszego przetworzenia w domu. Uzupełnieniem są oczywiście wszelkiego rodzaju wyroby drobiowe: wędzone, gotowane, plastrowane, w sałatkach, ect).

Tak samo różnorodna jest oferta form pakowania – nadążająca nie tylko za preferencjami i wygodą klientów, ale również za rosnącymi wymogami produktywności i higieny produkcji oraz potrzebami logistycznymi i wymaganiami handlu (przedłużona świeżość, standaryzacja formatów opakowań, ich wytrzymałość i wizualna atrakcyjność.

W tym zakresie SEALPAC ma do zaoferowania całą gamę technologii pakowania: od klasycznego opakowania ze zmodyfikowaną atmosferą – M.A.P., poprzez wszystkie formy ShrinkStyle (z tacką lub bez) aż do technologii TraySkin.

kurczak w MAP

Pakowanie drobiu na traysealerach SEALPAC

arrowNa traysealerach pakuje się z reguły tuszki, mielone mięso drobiowe oraz dania na grilla lub patelnię (z marynatami lub mieszankami przyprawowymi). Jest to opakowanie ze zmodyfikowaną atmosferą M.A.P.; formaty i materiał pojemników – wszelkie dostępne na rynku.

arrowAtrakcyjną wizualnie formą jest pakowanie elementów drobiowych na tacce technologią skin : TraySkin

Pakowanie drobiu na maszynach rolowych SEALPAC

Na maszynach rolowych pakuje się najczęściej całe kurczaki stosując do tego technologię ShrinkStyle – czyli opakowanie próżniowe z wykorzystaniem folii termokurczliwej. Kurczak może być luzem lub na tacce. Poza tym możliwe jest stworzenie iluzji tacki, poprzez użycie dwu rodzajów folii miękkiej, gdzie dolna folia jest innego koloru.

drób w MAP

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z NASZYMI SPECJALISTAMI!

MASZYNY 

tel.: 601 321 163       537 721 960       601 150 997

OPAKOWANIA

tel.: 662 787 120    531 463 489      531 980 829

SERWIS  

tel.: 531 464 264       531 463 475

     tel.: 22 742 01 40 (całodobowo)